Ameryka Północna

W sąsiedztwie dwóch oceanów – od Atlantyku do Pacyfiku.

Wielki Kanion rzeki Kolorado

Wielki Kanion osiąga 446 km długości, w najszerszym miejscu – 29 km, a w najgłębszym punkcie – prawie 2 km.

Widziany z kosmosu Wielki Kanion i przecinająca go rzeka Kolorado sprawiają wrażenie małej, wąskiej stróżki wody płynącej przez niewielką rozpadlinę skalną. Dopiero stojąc krawędzią przełomu można zdać sobie sprawę z jego ogromu.

Time Square – plac, który nigdy nie zasypia

Time Square. Plac w sercu Manhattanu bywa nazywany najważniejszym skrzyżowaniem świata

Time Square nigdy nie zasypia. Jest tu gwarno, tłoczno niemal o każdej porze dnia i nocy, a stojące w wiecznym korku żółte taksówki stały się symbolem tego miejsca. Plac znajduje się na skrzyżowaniu Siódmej Alei (7th Avenue) i Broadwayu. Od strony południowej zaczyna się przy 42 Ulicy, a kończy na 47.

Central Park – zielone płuca betonowej dżungli

Okazałe korony drzew dają przyjemny cień w upalne dni

Central Park może poszczycić się ponad 150 letnią historią i mianem najsłynniejszego parku na świecie. Pełen zieleni, 340-hektarowy teren w samym centrum Manhattanu jest miłą odskocznią od zgiełku wielkiego miasta. Rośnie tutaj ponad 25.000 drzew, a także krzewy i kwiaty sprowadzone z różnych stref klimatycznych. Oczywiście nie wszystkie były w stanie przetrwać nowojorskie mrozy i …

Central Park – zielone płuca betonowej dżungli Read More »

Most Golden Gate – Pomarańczowe Wrota

Jeden z filarów mostu Golden Gate

Właściwie już od najdawniejszych czasów, gdy tylko ludzkość odczuła potrzebę przemieszczania się poza swoje stałe miejsce zamieszkania, szukano sposobów pokonywania przeszkód jakie stawia natura. Człowiek pchany żądzą czy też koniecznością poznawania świata tworzył najróżniejsze konstrukcje, które miały mu to ułatwić. Jedną z nich były wszelkiego rodzaju mosty, od zwykłych kładek po bardziej skomplikowane budowle. Wznoszono …

Most Golden Gate – Pomarańczowe Wrota Read More »

Las Vegas – Wenecja na środku pustyni

W drodze do Las Vegas

Las Vegas – miasto hazardu, grzechu i płynącego strumieniami bogactwa. Wybudowane na samym środku pustynni Mojave, stało się sławne na cały świat. Miasto, które nie śpi w nocy, tętniąc życiem przez cały rok leży w południowo-wschodniej części stanu Nevada.