Galerie

Helsinki – w harmonii z naturą

W Helsinkach próżno szukać wielkomiejskiego gwaru, ogromnych arterii, czy okazałych pałaców, które miałby świadczyć o potędze zamieszkujących ich władców. Helsinki doskonale odzwierciedlają fiński spokój oraz umiejętność życia człowieka w zgodzie z naturą. Stolica Finlandii jest bowiem położona wśród lasów, zakradających się nawet niemalże do centrum miasta.

Baśniowa Tajlandia – Wat Rong Khun

Tajlandia Wat Rong Khun (z odbiciem w wodzie)

Świątynia Wat Rong Khun nie przypomina żadnej budowli sakralnej, którą zwiedzamy podczas podróży po Tajlandii. Ten wspaniały kompleks świątynny położony jest w północnej części kraju, kilkanaście kilometrów od miejscowości Chiang Rai, niedaleko granicy z Birmą i Laosem.

La Boca – kolorowy zakątek Buenos Aires

Uliczka Caminito w dzielnicy La Boca

La Boca to jedna z najsłynniejszych dzielnic Buenos Aires. Zamieszkana przez ok. 46.000 mieszkańców tworzy barwny zakątek, coraz chętniej odwiedzany przez turystów. Swą nazwę dzielnica zawdzięcza położeniu w zakolu (hisz. la boca – usta) niewielkiej rzeki Riachuelo, określanym jako Vuelta de Rocha. Być może jednak nazwa pochodzi od genueńskiej, antycznej dzielnicy portowej Boca d’Azë, aby …

La Boca – kolorowy zakątek Buenos Aires Read More »